• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak tworzy się forum?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
492 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Cześć, postanowiłem stworzyć forum.Jak to zrobić? Jakie języki będą pomocne(znam póki co podstawy html, css), co do hostingu już wiem, słyszałem o phpBB ale za cholerę nie wiem za co zaczepić żeby edytować, dodawać, zmieniać.Z góry dziękuję za każdą odpowiedź : )

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
wybrane 6 sierpnia 2015 przez Wartownik
 
Najlepsza

Na początek polecam skorzystać z gotowego skrypu forum. Dla początkującego użytkownika najlepszy będzie phbb jak napisał kolega wcześniej. Radze używać tego rozwiązania gdyż:

-skrypt jest dobrze napisany,

-posiada dużą (polską) społeczność,

-w internecie krąży wiele dodatków do tego skryptu 

-i kilka innych

Co do zarządzania forum to phbb posiada wbudowany panel administratora w którym jest wszystko czego potrzeba, a nawet więcej. Sam postawiłem forum, dodałem grupy, subfora, kategorie, skonfigurowałem wszystko i dodałem gotowy motyw( a w internecie jest ich masę tak, że kolejny +), a ani raz nic nie zmieniałem w kodzie, wszystko ładnie z poziomu panelu admina i konta ftp. 

Jeśli chodzi o tworzenie własnego forum to trzeba posiadać wiedzę z htmla, cssa, php, mysql bo to wszystko części składowe fotum. Sam ostatnio tworzę forum od zera i wiem, że bez znajomości tych języków nie dasz rady napisać wszystkiego od zera. Teraz dodatkowo będę musiał zainteresować się js, aby poprawić funkcjonalność forum. 

Wniosek: jeśli chcesz stworzyć forum wybierz gotowy skrypt, jeśli chcesz tworzyć forum pisz od zera.

komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam : )
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Form autorskie czy na gotowym skrypcie?
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Może być gotowy skrypt, ale jak wygląda sytuacja zarządzania takową stroną?, jak kogoś zbanować bądź dać wyższe uprawnienia.Jakiego programu użyć? A co najważniejsze jak to umieścić na hostingu? Tak samo jak normalną stronę czy wymagane jest coś jeszcze?
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Pytań mam jeszcze kilka, jak zbudować taką stronę od podstaw też dobrze byłoby wiedzieć ale póki co nie chce sobie zaprzątać głowy wszystkim na raz(oprócz tego zgłębiam funkcje c++ potrzebne w JavaScripcie).Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc Pana w tej dziedzinie : )
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wystarczy zaglądnąć na stronę danego projektu. Tutaj jest np instrukcja ładna. Wszystko się instaluje graficznie.

http://www.przemo.org/phpBB2/index.php?page=install

pliki musisz najpierw na serwer wrzucić.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Dziękuję, chyba sobie poradzę! : ) Pozdrawiam
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
w złym miejscu sory
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Od siebie polecę Ci darmowy silnik forum http://www.mybb.com/ - z tego co pamiętam jest on bardziej rozbudowany od phpbb

komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Poleciłbys mi tez od-siebie jakiś darmowy hosting?
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Niestety, darmowymi hostingami interesowałem się kilka lat temu. Pamiętam był bardzo popularny wtedy zagraniczny usługodawca oferujący hosting bez reklam, ale za chiny nie mogę go znaleźć teraz. Nawet jeżeli zaczynasz, polecam Ci wykupić hosting, masz dużo większą swobodę do tego co robisz, a koszty 60 złotych miesięcznie wydaje mi się całkiem przyzwoity.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Faktycznie, no cóż dzięki tak czy siak.Pozdrawiam : )
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Przepraszam Cię, właśnie kolega wskazał mi błąd w mojej wypowiedzi, miało być rocznie, nie miesięcznie :)
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Kilka razy zakładałem forum na skrypcie myBB (kiedyś dlatego, że był ładniejszy niż phpBB, ale teraz już jest podobnie jeżeli chodzi o wygląd).

Co do hostingu to korzystałem z hostinger.pl, aczkolwiek w darmowej wersji dodanie shoutboxa jest ryzykiem. Hostinger oferuje także gotowy menedżer do szybkiej instalacji takich skryptów na forum i wiele innych.

Domenę .pl (lub inną przyjazną domenę) zajmowałem w serwisie az.pl i przepisywałem dnsy do hostingera, aby z tej domeny korzystał. Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Istnieją gotowe wzorce,z których możesz skorzystać np: Simply Machines Forum, ja z tego korzystałem, więc polecam :D
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Z darmowych skryptów możesz jeszcze sprawdzić Simple Machines Forum.

komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Też ciekawa sprawa, jaki darmowy (niekoniecznie polski) hosting polecasz?
komentarz 6 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Hosting? Wiele pytań odnośnie tego przewinęło się już na forum, od siebie mogę co najwyżej polecić: hostinger, cba, 000webhost - z tych korzystałem. Kilka lat temu jeszcze z yoyo i lua, ten pierwszy już nie istnieje. :P

komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
o stary to chyba najlepszy free hosting jaki widziałem , dzięki pozdrawiam
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
z tych wszystkich polecam hostingera. Chyba aktualnie najprzyjaźniejszy dla użytkowników darmowych.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 373 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 473 wizyt

92,641 zapytań

141,522 odpowiedzi

319,909 komentarzy

62,019 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...