• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokość nie działa CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,557 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Wiciorny Ekspert (270,970 p.)

Już mówię: problem polega na tym, że chciałem zrobić w body tło- będące obrazkiem. Okej udało mi się to, ale ... chciałem nałożyć na niego diva o tle " szarym" który ma 80% szerokości, ale zajmuje całą wysokość. niestety nie mogę tego zrobić gdyż szerokość o ile się zgadza i jest 80%, to wysokość zawsze jest tak duża jak  sam div ( np to co w nim wpiszę )

Kombinowałem, ustalając wysokość 100% jako bacground nawet w CSS w body nic to nie dało, natomiast jak ustawie 100% height to także nie działą   w sekcji body rozciąganie obrazka 

body
{
	background: url(img/tlo.jpg) no-repeat;
	background-size:cover;
	display: block;
	margin: 0 !important;
	height:100%;
	width:100%;
}

.contener
{
	width: 80%;
	min-height:100%;
	background-color: gray;
	margin-left: auto;
	margin-right: auto;
	border: 1px solid white;
	
}

i chodzi mi o to ze contener to div w sekcji body, w html tak zapisałem i generalnie on o ile szerokośc ma na 80px; to nie jest na całą długość, tylko długosć dopasowuje do ilosci tresci wpisanej do niego np. 2 linijki tekstu, to height ma 2 linijki itd? 

Need help, and advice !

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Al Capone Obywatel (1,230 p.)
wybrane 12 sierpnia 2015 przez Wiciorny
 
Najlepsza
A Twój kod zawiera:

html
        {
            height:100%;
            width:100%;
        }

Jeśli nie to wklej to i napisz czy już jest ok.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,970 p.)
Działa, dzięki !
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
Napisałem to samo, nawet z wytłumaczeniem czemu się tak dzieje. Jedyne, czego nie zrobiłem, to nie dałem kopypasty, eh…
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,970 p.)
Tobie też również dziękuje!
+2 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Czy chodziło ci o coś takiego, demo?

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
Height: 100% działa tylko wówczas, gdy rodzic tego elementu ma określoną wysokość nieprocentową. Żeby rozciągnąć element musisz nadać dla html i body height: 100% a dla body i .contener min-height: 100%. Wówczas powinno zaskoczyć. Można też dla .contener nadać po prostu min-height: 100vh
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,970 p.)
a jeżeli body stanowi obrazek, rozciągnięty na całą strone poprzez

 background-size:cover;

 to nawet dla potomków heigth 100% nie działa, sprawdzałem
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Yyy... ja nic nie zrozumiałem z twoich wypocin wink Napisz jednym zdaniem, o co ci chodzi.

komentarz 12 sierpnia 2015 przez Wiciorny Ekspert (270,970 p.)
chodzi mi o to, żeby div o nazwie content rozciągnął się na całą wysokość strony. W momencie kiedy body, jest tłem obrazkowym, a div ma tło szare

Otóż szerokość działa i stanowi 80%, ale  element jako blok nie rozciąga się na całą długość tylko... jest tak długi jak treść w nim np :  wpisując 1 linie tekstu jego długość na stronie ma 1 linijke, a chcę żeby  stanowiło to jakby drugie tło, nałożone na obrazek.

Coś na zasadzie blogu z tłem img.
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
daj do .contener position:absolute;

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 50,961 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w HTML i CSS przez husarbilu Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w HTML i CSS przez Activeek Początkujący (320 p.)

92,641 zapytań

141,516 odpowiedzi

319,907 komentarzy

62,018 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...