• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadawanie pytań - dyskusja

Object Storage Arubacloud
+14 głosów
598 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
zamknięte 16 sierpnia 2015 przez Patrycjerz

Witam,

Coraz częściej na tym Forum można spotkać pytania odbiegające od pewnych norm. A to zły tytuł, zła treść, kod źródłowy nie w ramce kolorującej składnię...

Tutaj miałbym sposób na rozwiązanie tego problemu. Możnaby było umieścić specjalny komunikat przy tworzeniu pytania, aby odwiedzić (jeśli jeszcze się tego nie zrobiło) podstronę Jak korzystać z Forum? Częste pytania. Wiem, że dostęp do niej nie jest nie wiadomo jak trudny, ale obecność linku do niej w stopce nie przysparza jej zbyt dużej popularności.

Ja miałbym taką wizję zrobienia tego:

Oczywiście jest to tylko zalążek do większej dyskusji na temat Naszego Forum i jego rozwijania.

Za wszelkie opinie i uwagi będę wdzięczny.

Pozdrawiam!

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

6 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,780 p.)
wybrane 16 sierpnia 2015 przez Patrycjerz
 
Najlepsza
To oczywiście świetny pomysł, ułatwi nam wszystkim korzystanie z forum - jak najbardziej zostanie to zrealizowane. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
komentarz 16 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Dziękuję za szybką odpowiedź oraz za to, że pomysł się Panu spodobał. Miejmy nadzieję, że zmieni to choć w małym stopniu poziom zadawanych tutaj pytań.

Pozdrawiam!
+7 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Popieram, ale mam jeszcze inny mały pomysł. Nie sugerowałem tego nigdzie bezpośrednio ale gdzieniegdzie w tematach już rzucałem, że byłbym za tym aby przygotować coś ładnego przy zadawaniu pytania co by zwracało bardziej uwagę. To co proponujesz to zwykły link czyli sobie będzie ale uwagi zbytnio nie przyciągnie. A ja myślałem bardziej o jakiś ciekawych graficznie plakatach z hasełkami typu "Zanim napiszesz swoje pytanie użyj wyszukiwarki - nie zadawaj takich samych pytań" albo humorystycznie - "Nie ma wśród nas wróżbity Macieja, zadając pytanie opisz dokładnie swój problem i jeśli już masz to podaj kod czy treść zadania" i jakąś ładną graficzną oprawą. Chodzi mi po prostu o to aby przyciągnąć wzrok do takiego czegoś jakimiś chwytliwymi hasłami i ładną oprawą i np. gdzieś przy zadawaniu pytania losowy taki banerek czy dwa. Przy rejestracji też coś takiego by mogło być, dla przykładu: "Rejestrujesz się, aby zaśmiecić to forum? Nie rób tego, to ulubione miejsce spotkań dla wielu pasjonatów!" itd...

To takie moje sugestie, sam się tego nie podejmę bo do grafiki oka nie mam, ale sądzę że to byłoby lepsze niż goły tekst. Chociaż oczywiście czego byśmy nie zrobili i tak pojawią się osoby, które się do tych wskazówek nie zastosują.
1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Świetny pomysł! Oczywiście jest problem, kto by takie grafiki wykonał? Może Hubert laugh

A tak na poważnie, to rzeczywiście, link jest dość mało widoczny, ale też nie chciałem zbyt przesadzać. Oczywiście można ten tekst dać np. do jakieś pstrokatej ramki, ale to już zależy od Mr. Zet wink

1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No nie wiem, może znalazło by się kilku chętnych żeby coś zdziałać. Czy Hubert by chciał to pytanie nie do mnie, a do niego :D Sam jak mówiłem chętnie bym się czegoś takiego podjął ale niestety talent do grafiki u mnie jest zerowy albo nawet poniżej.

Ramka też jest jakimś sposobem, ale co wydaje Ci się bardziej atrakcyjne: jakaś ładna grafika nawiązująca do tematu z ciekawie napisanym hasłem czy prostokątna ramka z czerwonym napisem? Mi osobiście to pierwsze :)
1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Oczywiście to pierwsze wink Sądzę, że to forum, z takim przekazem wizualnym, przysporzyłoby sobie fajnego rozgłosu, bo nie widziałem nigdy podobnego rozwiązania.

1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No ja też nie, dlatego taki pomysł na jaki wpadłem tutaj rzucam ;)

Takie hasełka same aż przychodzą do głowy, można by takich banerów dużo wymyślić np. "Nie działa kod? Sprawdź czy wszystkie średniki masz na miejscu" - i w tle grafika kompilator z jakąś linią kodu bez średnika. Albo "Twój program wyświetla błąd? Wklej go do wyszukiwaki, być może rozwiązanie problemu jest już gotowe i czeka na Ciebie w pierwszym wyniku"

Jeśli pan Mirosław sam nie zauważy to można podesłać mu na PW link do tego tematu i poprosić niech zabierze głos i tyle ;)
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Teksty bardzo fajne, działające na wyobraźnie i z humorem smiley Tylko w pisanie na PW nie będę się mieszał. Przysporzyło mi to kiedyś pewnych nieprzyjemności... frown

komentarz 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Pisanie do pana Mirosława na PW i nieprzyjemności? Poważnie?
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Nie od Pana Mirosława, tylko od użytkowników forum, ale nie zagłębiajmy się w szczegóły...
1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jasne, trochę przykre to, jeśli tutaj na forum ktoś jakieś nieprzyjemności komuś sprawia no ale co zrobić... :/
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
EEE, tam, dzięki temu jest ciekawie :P
Zartuje, zgadzam się w 100% :)
+2 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Pomysł bardzo fajny, na pewno ulepszyłoby to forum. Ja dodałbym jeszcze komunikat, żeby najpierw wpisać hasło w wyszukiwarce bo zdarza się wielokrotne zadawanie tych samych pytań, a można tego uniknąć poświęcając 10 sekund na sprawdzenie czy nie ma takiego samego pytania.
1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dzięki za poparcie mojego pomysłu.

Taka informacja już się znajduje w tym artykule. Nie ma co kopiować wink

+2 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Na askubuntu jest taki bajer, że jak wpisujesz tytuł tematu, to jednocześnie (w trakcie pisania) pokazują się wyniki szukania takich właśnie tematów. Pisałem raz pytanie, znalazło mi temat z niemal identycznym pytaniem i tam znalazłem odpowiedź, bez tworzenia zdublowanego tematu.

Oczywiście nie zadziała jeśli jakiś geniusz wpisze "kilka pytań", albo "nietypowy problem".
1
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Idealny pomysł! Oczywiście ten tekst + twoje rozwiązanie = prawie brak duplikatów, ale kto by podołał się takiego zadania? Fajnie, gdyby Pan Mirek przeglądnął ten temat wink

+2 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Uważam, że to bardzo dobry pomysł.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Dzięki za poparcie, bo to forum powoli zamienia się w wylęgarnię bezsensownych pytań wink

+2 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Jak najbardziej można coś takiego dodać. Sam alert z linkiem odpowiednio wyróżniony powinien wystarczyć, ale wiadomo ładne grafiki mogą bardziej zachęcić do wejścia i przeczytania poradnika. Kod bez sformatowania i kolorowania składni, albo co gorsza screen kodu/strony i brak dema (o ile jest możliwe) potrafi zniechęcić do udzielenia pomocy.

Osoba, która prosi o pomoc powinna choć odrobinę wykazać inicjatywy odpowiednio przygotowując pytanie.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Tak samo myślę. Osoba pytająca powinna zrobić wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić odpowiednie materiały dla osób chcących pomóc. Np. dla mnie jest to oczywiste i zawsze staram się napisać o wszystkim, co by mogło przyspieszyć udzielenie odpowiedzi - szkoda, że dla niektórych nie sad

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez Boshi VIP (100,240 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
+12 głosów
6 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2016 w Sprawy forum przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

92,641 zapytań

141,516 odpowiedzi

319,907 komentarzy

62,018 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...