• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie pilne :) css do scss do css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
edycja 14 sierpnia 2015 przez Mizukage
Skonczylem nanosic poprawki na duzy projekt strony i wyszlo mi 600+ lini css.
Teraz musial bym to przepisac do pliku scss i wygenerowac nowy głowny style.css

Tyko czy mozna to jakos latwiej robic? Bo przepisanie 600 lini do scss to bedzie padaka i nie ma na to zbytnio czasu a moja wina ze od razu nie jechalem w scss......

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
wybrane 14 sierpnia 2015 przez Mizukage
 
Najlepsza
Ale CSS jest przecież poprawnym SCSS… ;)
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Czyli skopiowac tylko :) To chyba nikt sie nie przyczepi ze 600 lini jest w innym zapisie
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Kurde nie wiem czy zrozumialem
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Dlaczego wg. jest to samo w pliku style.css i style.scss przeciez to nie jest sass czy less...
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
Nie wiem czy się przyczepi, czy nie (czasami wymusza się standardy pisania kodu), ale da się bez problemu serwować CSS jako plik SCSS
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
A tego to ci już nie powiem czemu tak jest…
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
To to sie wg. 'kompiluje' do css tak jak less?

Bo chodzi o to ze jak wkleje swoj css do tego style.css to czy pozniej jak ktos z .scss wrzuci zmiany do css to ununa sie moje linie. Tak jak by to bylo w przypadku pisania w .css kiedy jest on generowany z less'a
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

ssssssssssssssss

komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
Tak, jeśli zapiszesz CSS jako plik SCSS to on przejdzie przez parser, ale nie zostanie w żaden sposób zmieniony.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
No a jesli skopiuje moj kod do glownego pliku css to nic sie z tym juz nie stanie?
komentarz 14 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Poprawny kod CSS jest również poprawnym kodem SCSS oraz LESS. Wytłumacz to sobie tak, że SCSS/LESS to rozbudowany, rozszerzony CSS, w którym dodatkowo/opcjonalnie możesz korzystać z funkcjonalności jak deklaracja zmiennych, mixiny, zagnieżdżanie itd.

Inaczej jest w przypadku plików z rozszerzeniem .sass, które charakteryzują się inną składnią (brak średników i nawiasów).
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Czyli ktos kto robil ten projekt pisal sobie w tym .scss a pozniej to jakos przezucil do czystego style.css?

Bo strona nie ma link do zadnego scss tylko css.

Zastanawiam sie po prostu co autor mial na mysli.
No a ja teraz wkleilem swoj kod do style.css i wywalilem link do swoich styli i wiadomo dziala, z tym ze plik .scss zostaje w starej wersji.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
Przecież strona nigdy nie linkuje do SCSS tylko do przetworzonego CSS. SCSS jest plikiem źródłowym, przepuszczanym przez build tools i dopiero wówczas uzyskuje się plik CSS.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Aha no o to mi chodzilo, czyli musial bym ten kod jeszcze dac do pliku .scss bo jak ktos tam cos doda i przepusci przez 'build tools' to mi skasuje.

A przez co sie to dokladnie przepuszcza? Bo do Less'a na windowskie uzywalem WinLess ale z scss nie mialem jeszcze przyjemnosci
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
SCSS to Sass. Nie wiem jak dokładnie działa pod windowsem, bo ja pod linuksem po prostu zainstalowałem ruby i mam sassa z konsoli ;)
komentarz 14 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Pod Windowsem tak samo, wczoraj już o tym pisałem w poprzednim temacie.

komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Z tego co widze to sass po prostu nie ma klamer i srednikow a scss ma.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (602,380 p.)
SCSS to składnia nowsza niż sass, będąca supersetem CSS.
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Ostatnie pytanie jesli mamy kod w formacie scss w pliku .scss i dodamy do niego kod w formacie css a nastepnie puscimy scss do pliku css to nic sie nie rozpadnie tak?
komentarz 14 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak dziala. gggggggggggggg

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 432 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w HTML i CSS przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w HTML i CSS przez profsor500 Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt

92,641 zapytań

141,521 odpowiedzi

319,909 komentarzy

62,019 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...