• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Implementacja Php w JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
272 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2023 w PHP przez niezalogowany

Chciałbym zaimplementować Php w ten urywek Java Script, tak aby zmienić datę, chodzi mi o przykład gdyż rozumie jedynie Php, a na JS czasu nie było :) może ktoś pomóc?

countdown(new Date(2010, 2, 3, 20, 48, 10, 0), document.getElementById('counter1'));

 

1
komentarz 5 grudnia 2023 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Ale w jakim sensie "zmienić datę"? Co ten `countdown()` robi?
komentarz 5 grudnia 2023 przez niezalogowany

@marcin.dresnok, odlicza datę:

jak widzisz: 2010, 2, 3, 20, 48, 10, 0 to data, którą potrzebuję zmieniać dynamicznie, w zależności od zapisanej aukcji, mam pytanie nie idzie tej daty zmienić, nie chcę żeby implementacja kodu wpłynęła na skrypt ?

1
komentarz 5 grudnia 2023 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Uhh... sorry, ale to zdanie się nie skleja i raczej nic nikomu nie mówi.

Jeszcze raz. Co robi countdown()? Na oko wygląda, jakby na stronie dynamicznie miało coś się odliczać. Czy dobrze rozumiem?

Czy chcesz żeby ten kawałek cały kodu "przepisać" w PHP, czy chcesz tylko żeby ta konkretna data w środku skryptu zależała od jakiejś wartości w bazie danych?
komentarz 6 grudnia 2023 przez niezalogowany
Pytam jak przekazać datę w zmiennej, jak widzisz data jest ustawiona ręcznie

 

to powiedz mi jak byś zapisał zdanie powyżej, jakby miał być tam użyty kod Php w miejscu zmiennej, albo czy tak się da, bo też nie rozumiem czy można tak myśleć?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2023 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
wybrane 6 grudnia 2023
 
Najlepsza

Pytam jak przekazać datę w zmiennej

Zakładając że to jest typ `datetime` w bazie danych i MySQL wypluł na przykład `2015-02-01 11:12:05`, to możesz użyć w PHP `strtotime()` żeby zamienić to na timestamp, a potem to umieścić na stronie. Zakładam że nie masz żadnego API (masz? Tak ogólnie łatwiej na dłuższą metę, po prostu gadać JSONem) i wszystko leci jednym HTMLem, to bym to wcisnął do zmiennej na przykład:

<script>
const jakisCzas = <?php echo $jakisCzas; ?>;
</script>

I we właściwym skrypcie 

// 1000 bo js bierze timestamp w milisekundach, a nie sekundach
countdown(new Date(jakisCzas*1000), document.getElementById('counter1'));

 

komentarz 6 grudnia 2023 przez niezalogowany
Używam startotime(),teraz coś widzę :)
komentarz 9 grudnia 2023 przez niezalogowany
edycja 10 grudnia 2023

Przyznam, że dwa dni temu napisałem to od ręki i działało, ale nie ma to jak odłożyć coś na później i teraz jakoś mi to się nie to klei?

<?php
$timestamp = strtotime("20 minutes");
$czas_aukcji = date('Y-m-d h:i:s', $timestamp);
?>

<script>
const jakisCzas = '<?php echo $czas_aukcji; ?>'; //tak ma być
</script>

i w skrypcie:

countdown(new Date(jakisCzas), document.getElementById('counter3'));

czy ten zapis jest poprawny?

komentarz 10 grudnia 2023 przez niezalogowany

Grzechy odpuszczone, zabrakło apostrofa yes

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 25 września 2022 w JavaScript przez neo1020 Dyskutant (8,550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 647 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2015 w JavaScript przez marianexyx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 340 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w Nasze projekty przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...