• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Boże nie mam sił do tego indesinga. Strony masterowe nie rozumiem jednej rzeczy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2023 w Grafika i multimedia przez Tilfet Użytkownik (800 p.)
Robie notatnik na 200 stron i  mam 5 stron zrobionych które będą sie powtarzać aż do 200.

 

 I master wygląda tak  AA BB C  i potem pętla  od nowa.

 i problem jest taki że automatycznie pojawia mi się po C master A  ale drugiej strony mastera A .  [ AA BB CA  ]

Ale jak to zrobić żeby pojawiła się pierwsza strona mastera A  po C      [ AA BB CA  ]  . Próbowałem tak że przeciągam z mastera na  stronice ale i tak sie pojawia druga strona mastera A  a nie pierwsza  zaraz po C.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)

tutaj dodaje wam screen jak to wygląda w masterach i tam widać  że po C powinno być A pierwszej strona , a mi wyskakuje druga.  Oczywiscie wy tego nie widzicie że ja mam inną treść  ale wyskakuje mi treść z mastera A2 a nie A1 po C.

 

 


0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)

patrzcie 
Nie powinno być po C1 A2 tylko A1

komentarz 23 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)
problem nierozwiązany ale chociaż wiem o co chodzi. Nie da się tak ...

Tutaj macie link do forum adobe tam tez zadałem pytanie i dostalem odp to moze komus  sie to przyda

https://community.adobe.com/t5/indesign-discussions/why-does-master-a2-appear-to-me-instead-of-a1-after-the-loop-indesign/m-p/14316129#M555449
komentarz 23 grudnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Generalnie to problem bardziej dla DTP-owca, mało programistyczny ;) Chyba, ze mówisz o makrach. Jak chcesz podziałać w DTP i skorzystać z programowania do Scribus jest całkiem niezły, darmowy, w Python się pisze makra (InDesign pewnie też ma jakieś makra - nie wiem, nie korzystałem).
komentarz 24 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)
Taa,  dtp   dzięki stronom masterowym po prostu uda ci się powielić treść na każdej ze stron. A  najwidoczniej nie ma jeszcze takiej opcji  w indesign nieparzystej masterów gdzie mógłbym zapętlić od nowa, trochę dziwne że tam sie nie skapneli jeszcze.
komentarz 24 grudnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

Może powielaj nie "mastery" a "zwykłe" strony - co za różnica do jakiej grupy należą?

Nie wiem jak tam makra wyglądają? To jest Javascript.

Ale zrobiłbym sobie 6 stron zamiast 3 rozkładówek i powielał je w pożądanej kolejności wg. skryptu.

komentarz 25 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)
tak powodzenia 200 stron ręcznie  rób . no mega fajny pomysł.
komentarz 25 grudnia 2023 przez Tilfet Użytkownik (800 p.)
a roznica jest taka że po to są mastery żebyś nie robił tej samej czynności milion razy , jak masz numeracje to nie robisz na każdej stronie oddzielnie tylko używasz masterów numeracji i masz automatycznie na każdej z nich.
komentarz 25 grudnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Nie ręcznie tylko z pomocą skryptu / makra.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,181 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 15 września 2022 w SQL, bazy danych przez XavRock Obywatel (1,390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)

92,620 zapytań

141,473 odpowiedzi

319,809 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...