• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Publiczny adres ip, przekierowanie portów http

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 24 marca w Sieci komputerowe, internet przez darknode Początkujący (430 p.)
Witam, od ponad roku mam usługę internetową, światłowód od t-mobile, kontaktowałem się z usługodawcą w sprawie kupienia, przydzielenia mi adresu ip publicznego, odpisali mi, że niestety nie ma takiej opcji, chyba że dla przedsiębiorców, tu nasuwa się moje pytanie, co mógłbym zrobić, aby móc przekierować np port http na zewnątrz, czyli jakiś serwer apache i by był on widoczny w internecie po numerze ip, kiedyś miałem lokalnego usługodawce, który miał publiczny adres ip, nie było z tym problemu... Jest jakaś możliwość, by od tego usługodawcy móc przekierować porty?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca przez invokeLater Początkujący (310 p.)

Pierwsza moja myśl, wziąć sobie serwer FROG od mikr.us (teoretycznie darmowy), postawić tam VPN połączyć twój PC z serwerem po VPN i na serwerku postawić reverse proxy, które będzie kierować ruch na prywatny adres w sieci VPN twojego PC. Może zadziała cheeky

komentarz 24 marca przez darknode Początkujący (430 p.)
Ciekawe ale i skomplikowane trochę... Ewentualnie jakiś w miare tani i dobry hosting ze sporą pojemnością dyskową, bo te co oferują, po 3/6 gb to byłoby zbyt mało.. Szkoda, że tacy dostawcy internetowi nie umożliwiają czegoś takiego, kiedyś na forum czytałem, że t mobile komuś przydzielił taki adres, o ile to prawda jest

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez mcwe8x Początkujący (460 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...