• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dostosowywanie środowiska ścieżki podczas instalacji git

Object Storage Arubacloud
0 głosów
75 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia w Visual Basic przez sensor Użytkownik (680 p.)
edycja 10 kwietnia przez sensor

Jak wiecie lub nie, podczas instalacji gita napotykamy na 3 opcje wyboru dostosowywania środowiska ścieżki git

adjusting your path environment git


Pierwszy raz mam z tym do czynienia i się zastanawiam, którą opcję wybrać,

najlepiej z unixem, ale chciałbym wiedzieć jakie zmiany już się dokonają na etapie instalacji, bo jak zacznie zmieniać komendy to żeby mi system nie zwariował i żeby mi wszystko dalej śmigało, a nie zacznie się walka z błędami i skończy się formatem partycji

Z drugiej strony podobno narzędzia do uniksa są lepsze od tych w git,

w każdy razie chciałbym poznać waszą opinię na ten temat gita, może gow

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

którą opcję wybrać

Jak nie wiesz to rekomendowaną :P Jest na czerwono zaznaczone.

Z drugiej strony podobno narzędzia do uniksa są lepsze od tych w git,

(A tego stwierdzenia nie rozumiem, AFAIK instalacja gita zawiera dosłownie windowsowe porty prostych narzędzi z gnu, więc to... to samo?)

Jak chcesz developować w środowisku unixowym, to używaj VMkę z linuxem (lub bezpośrednio linuxa/maca) zamiast udawać że windows nim jest.

komentarz 10 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Środkowa rekomendowana opcja: git zainstalowany, mogę go odpalić z cmd/powershella, inne programy z integracją gita też go łatwo znajdują. Chcę gita, mam gita i tyle, nie da się prościej.

Górna opcja: nie mogę używać gita normalnie, muszę odpalać osobny terminal `git bash` z atrapą userspace'u unixowego.

Dolna opcja: to samo co domyślna, plus dodaje część programów konsolowych jak `find` etc do PATHa, nadpisując wbudowane. Ostrzegają żeby nie robić jeśli nie zna się implikacji, a ja nie znam (tzn mogę się domyślać że jeśli losowy inny program/skrypt chce użyć np `find` to może mieć niemiłą niespodziankę) i nie chcę ryzykować więc unikam.
komentarz 10 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
dzięki, ale to wiem, właśnie chodziło mi o te napisania, jakie i gdzie konkretnie, żeby przeanalizował czy warto i czy czegoś właśnie nie na mieszają
komentarz 10 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Wydaje mi się że trzecia opcja jest tylko dla osób które absolutnie tego potrzebują, wiedzą że tego potrzebują i wiedzą z góry jakie są tego konsekwencje; jeśli musisz o to pytać, to to nie jest opcja dla Ciebie.
komentarz 10 kwietnia przez sensor Użytkownik (680 p.)
z takim podejściem to niedługo pcji dla ciebie też nie będzie, ai zacznie niedługo tak programować że będziecie na to patrzeć jak ci kolesie z nabuhonozora w matrixsie,

człowieku nie masz pojęcia z kim piszesz tutaj,

ja mogę stworzyć nowy język maszynowy kolego
komentarz 10 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
...ok

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Victor Nowicjusz (120 p.)

92,617 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...