• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór hostingu pod własną stronę i mail

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia w Hostingi, domeny, usługi przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Hej
Zastanawiam się nad wybraniem hostingu. Potrzebuję postawić swoją stronkę o mnie (portfolio, info o mnie, kontakt) i chciałbym posiadać swoją pocztę.

Z tego co tu przeczytałem polecany jest webd.pl, mi osobiście dwoje ludzi poleciło atthost.pl i home.pl.
Jak sądzicie, co wybrać z tej trójki? A może istnieje jakaś czwarta alternatywa?

komentarz 22 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)
Ja tam zawsze z OVH korzystam, domene mam na OVH jak i VPS'a. W gratisie za domene mam pocztę email
1
komentarz 22 kwietnia przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Hosting mam na ovh, email podpięty pod Google.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia przez Osse Dyskutant (8,070 p.)

A rozważałeś linux.pl ?

komentarz 22 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

A widzisz, nie zerknąłem na to. Wydaje się solidnym rozwiązaniem, dziękuję laugh

Jedynie ciekawi mnie wątek płac - jeśli dobrze rozumiem
12 zł netto na rok + rejestracja domeny 10 zł/12.30 zł + przedłużenie domeny po roku 89 zł/109.47 zł

komentarz 23 kwietnia przez Osse Dyskutant (8,070 p.)

Z niedrogich hostingów masz jeszcze : Hosting House

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Polecam Mydevil
 20% zniżki - http://www.mydevil.net/pp/0RWLX28NHN
komentarz 23 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję, ale chyba to będzie dla mnie za duże
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
lh.pl

Własny serwer VPS z jakimś panelem np. aaPanel gdzie wyklikac możesz sobie wszystko.

home.pl / nazwa.pl - broń Cię panie od tego, pierwszy rok może i będziesz miał za 30zl a kolejne w setkach.
komentarz 23 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Jasne, dziękuję ślicznie

A co sądzisz o linux.pl?
komentarz 24 kwietnia przez batmat1903 Nowicjusz (140 p.)

@AnimaVillis, 

Ja z mojej strony mogę również polecić LH.pl

Korzystam z LH już od 3 lat i bez kompletnie żadnych problemów. Posiadam na nim postawione 4 strony, 2 fora, 1 aplikację w PHP, oraz ponad 30 adresów mailowych.

Posiadam tam dwa hostingi: Kiwi oraz Mango

Utrzymuję tam również kilka domen.

Jeżeli chodzi o prędkość - to jestem bardzo zadowolony. Na żadnej stronie nie mam opóźnień ze strony serwera, wszystko działa jak należy.

Prosty panel administracyjny oraz rewelacyjny system wsparcie. Nigdy nie czekałem dłużej na odpowiedź jak godzinę. Jeżeli chodzi o problemy, to przez 3 lata miałem 4 awarie (strony popadały) - ale po pierwsze otrzymałem pomoc w ciągu niecałej godziny, a po drugie problem tkwił w błędach na mojej stronie a nie serwerze.

Tak więc szczerze polecam

–1 głos
odpowiedź 22 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)
Najlepiej jest w mojej opinii postawic serwer w domu, na jakims uzywanym terminalu za 200zł. One naprawde małe zapotrzebowanie na prąd mają. Wystarczy domene na OVH kupić i mail gratis. Hosting byłby wtedy za darmo, jedynie co by było do opłaty to domena co rok. Ja wdrozyłem u siebie takie rozwiązanie i wsyzskto śmiga na mobilnym internecie, bez żadnego odblokowanego portu (:

Na moim profilu jest link do mojej stronki, mozesz sobie posprawdzać jak to działa
komentarz 23 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
A sobie zerknąłem na Twoją stronkę. Fajnie, że działa, ale nie wiem czy takie rozwiązanie to nie jest za dużo. Skoro mogę mieć taniej i bez żadnych dodatkowych urządzeń hosting to czemu by z tego nie skorzystać?
komentarz 23 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)

Nie rozumiem co masz na mysli piszac "skoro moge miec taniej"? Za sprzęt płacisz przecież raz, a za hosting/vpsa co rok lub miesiac.

ale nie wiem czy takie rozwiązanie to nie jest za dużo.

Dla lajików, cóż, prawda..  Może być  to troche za dużo

komentarz 24 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Wiesz, jak napisałem, ja potrzebuję tylko stronki i maila. Na ten moment oczywiście.
Zobaczymy, może i skorzystam z Twojego pomysłu wink

komentarz 24 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)
No to to przecież oferuje to co chciałeś, nie rozumiem do końca co masz na myśli, ale życze powodzenia <:
komentarz 24 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
edycja 24 kwietnia przez Panelinio

Tak tak, racja. Wybacz.

Zależało mi też na czymś bez dokupywania specjalnych  sprzętów - samo kupno domeny i hostingu.

A też nie przeczytałem ze zrozumieniem, sorka.

Dzięki za radę laugh

komentarz 24 kwietnia przez Sefinek Obywatel (1,180 p.)
Nah nie nazwałbym tego specjalnym sprzętem, tylko zwykłym mini komputerem aka cienkim klientem, aczkolwiek już wiem o co ci chodziło

Za hosting zdecydowanie przepłacisz, ze względu na coroczne lub comiesięczne płatności. Terminale biorą mniej prądu od łatowarek do telefonów np. 45W) i przynajmniej nie trzeba opłacać jakieś subskrybcji.

Termianle nie są awaryjnymi sprzętami (aczkolwiek to zależy jaki się wybierze), i nie trzeba będzie monitorować strony 24/7. Najwazniejszą kwestia w tym temacie jest tylko stabilne łącze internetowe.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Majki Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
8 odpowiedzi 561 wizyt
pytanie zadane 7 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 487 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,619 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,791 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...