• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona o mnie - wybór sposobu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
131 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia w HTML i CSS przez Panelinio Mądrala (5,150 p.)
Cześć wszystkim

Zastanawiam się nad sposobem stworzenia strony o mnie samym. Gotowce odpadają, ma to być moja praca, moja wizytówka. Dlatego też zastanawiałem się nad stworzeniem takowej strony w Symfony - ale czy serio jest mi to potrzebne? Z plusów pokażę jak operuję w Symfony - no ale to tylko stronka o mnie, nie potrzebuję PHP (chyba) aż tak bardzo. No i jeszcze fakt działania samego serwera Symfony - też nie wiem jeszcze jak to u hostingowców wygląda.
Dlatego zostaje też na surowo napisać wszystko od podstaw. Pytanie czy nie jest to troszkę banalne? Wiadomo, nie będzie to jakaś bazowa stronka bez efektów.
Generalnie potrzebuję narzędzia gdzie pokażę co potrafię - co zatem wybrać?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 26 kwietnia przez Comandeer Guru (601,930 p.)
wybrane 29 kwietnia przez Panelinio
 
Najlepsza

A rozwiązania pokroju Astro? SSG (Statis Site Generators) są obecnie popularne, a Astro jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwala używać frameworków frontendowych i to z wykorzystaniem architektury wyspowej.

komentarz 26 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,150 p.)
Ciekawe, ale nie chciałbym używać generatora. Skoro chciałbym programować komuś stronki to nie wiem czy moja stronka z generatora byłaby dobrą wizytówką :/ Chyba, że o czymś nie wiem albo czegoś nie rozumiem.

Nie chcę tez wykorzystywać Symfony na siłę - aby nie było to strzelanie do wróbla z armaty. Z drugiej strony ciekawym konceptem jest zawarcie podstrony z postami na temat mojej kariery czy przemyśleń, ale nie wiem kurcze
1
komentarz 26 kwietnia przez Comandeer Guru (601,930 p.)

To nie taki generator ;) To tworzy stronę z przekazanych szablonów, komponentów frameworka czy np. plików .md. Więc Ty przygotowujesz mu wszystkie klocki, a on je następnie składa, generując finalną stronę.

komentarz 29 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,150 p.)

Rozumiem
Dziękuję zatem ślicznie - będę testował te rozwiązanie wink

Podobne pytania

–3 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2019 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 516 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Adecristo Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez james30k Bywalec (2,260 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...