• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 7 - muli/niska wydajność po wejściu w Dokumenty

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
222 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Witam, czy spotkał się ktoś z was z takim problemem, że Windows strasznie zwalnia, muli, traci wydajność, "cokolwiek" po wejściu w folder Dokumenty? Otwieranie i zamykanie folderów poprzedzone jest powolną animacją. Ktoś, coś? Niestety nie mogę podać danych sprzętu, bo go nie widziałem jeszcze na własne oczy, ale wiadomo, że zostanie przeskanowany antywirusem itd.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez AJJ Początkujący (380 p.)
Ciekawa sprawa, oprócz antywirusa polecam jakiś program (najlepiej bootowalny, przed uruchomiemiem systemu), żeby sobie przelecieć dysk w poszukiwaniu jakiś uszkodzonych sektorów.

Polecam też sprawdzić ścieżki gdzie znajdują się dokumenty, czy są w domyślnej lokalizacji czy nie. Może są tam dwa dyski jakoś niudolnie połączone RAID'em, no nie wiem, możliwości jest mnóstwo.

Jeśli to nie problem sprzętowy to coś musi chodzić w tle, lub po prostu system jest uszkodzony.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Ok, jak się okazało problem był dość trywialny, aczkolwiek właściciel mógł o tym nie wiedzieć (no i nie wie). W folderze Dokumenty miał masę plików różnego rodzaju (od dokumentów pdf, word po jakieś grafiki, foldery z innymi plikami no normalnie masakra). Rozwiązaniem okazała się zmiana właściwości folderu, o tutaj, z Documents na General files. Już nie ma tego zamulania przy otwieraniu/zamykaniu folderów, ale jeszcze będę sprawdzał czy aby na pewno problem został rozwiązany. ;)

Teraz laptop jest jeszcze skanowany w razie gdyby był jakiś robak czy coś, ale wątpie.

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Ja bym się zastanowił nad antywirusem jak napisałeś, ale także przydało by się sprawdzić czy jakiś proces nie działa w tle zjadając całą moc obliczeniową. Wydaje mi się że taki proces (często jest to proces od Windows Update wystarczy wtedy tylko wyłączyć aktualizacje), może działać cały czas ale jego efekty widzisz tylko jak otwierasz akurat ten folder (bo ma np duzo plikó w środku, a otwierając go potrzebujesz ciut więcej zasobów). |

Tak więc ja najpierw poobserwowałbym menedżera zadań :) i oczywiście przeskanował jakimś antiwirem i antimalware :D a no możesz od wypadku naprawić błędy rejestru np. RegistryCleanerem :) możliwe też, że to właśnie wina rejestru....

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,366 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 15 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)

92,641 zapytań

141,522 odpowiedzi

319,909 komentarzy

62,019 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...